Dobre praktyki Savoir-vivre ubioru biznesowego

Artykuł napisany przez Albin. Umieszczony w kategorii Zdrowie i uroda | 447 Wyświetleń

GD Star Rating
loading...

W ostatnich latach pojecie Savoir-vivre ponownie wraca i staje się bardzo istotne. Wizerunek kreowany poprzez zachowania zarówno werbalne, jak i niewerbalne w komunikacji międzyludzkiej są znane niemal każdemu. Zasady dobrego wychowania zwyczajowo różnią się od siebie w zależności od warstw społecznych a także narodowości-kraju. Savoir-vivre ubioru stał się z czasem osobna kategorią określaną mianem „Dress Code” zyskującą w Polsce coraz większa popularność.

Pojęcie Dress Code pochodzi z języka angielskiego i jest swego rodzaju określeniem zboru dobrych zasad i zbiorem reguł jakimi powinniśmy sie kierować dobierając poszczególne elementy ubioru, by stworzy integralną całość stosowna do środowiska społecznego w którym się znajdziemy. Wybór stylizacji do pracy lub na spotkanie biznesowe do niedawna jeszcze był bardzo intuicyjny, lecz dobre praktyki zdążyły się już ukształtować w naszych realiach.

Odpowiedni dobór bluzki do pracy w biurze, czy też odkrycie odpowiedniego połączenia jej z spódniczka elegancja, lecz niezbyt mocno wyzywająca i rozpraszająca zarówno kontrahentów jak i współpracujących w biurze mężczyzn.  W temacie sukienek, spódniczek jak również bluzek i żakietów mówi się wiele, pomijany najczęściej jest pozornie niewielki, a jednak jakże istotny temat kobiet i tego co mocna założyć na nogi do biura a co zostanie odebrane negatywnie.

Kobiety w pracujące w biurze powinny zwrócić tu szczególna uwagę na nogi. Noszenie rajstop, czy pończoch w biurze w okresach przejściowych jakimi są jesień czy wiosna jest zupełnie naturalne. Rozterka pojawia się jednak w okresie letnich upałów. właśnie wtedy gdy słupek rtęci unosi się bardzo wysoko cześć Pań postanawia wyruszyć do pracy z odsłoniętymi nogami, co pomimo pięknych nóg jest jednak niedopuszczalnym i niestosownym posunięciem. W środowiskach biznesowych wizerunek pracownika nie tylko tworzy wizerunek firmy, lecz również wpływa na wyniki sprzedażowe. W dobrym smaku i zgodnie z najlepszymi praktykami kultury biznesowej i dress codu jest noszenie pomimo 30-to stopniowych upałów rajstop lub też pończoch. Należy tu również dostosować dobór produktu do własnych potrzeb i preferencji, gdyż bardzo ważne jest, by podążając za wymogami współczesnego wizerunku nie utracić komfortu i wygody. Z myślą o tym dokonanie wyboru należy rozpocząć od rozważenia zalet i wad zarówno pończoch, jak i rajstop.

Zalety i wady wyboru rajstop:

  • są łatwo dostępne i powszechne w niemalże każdym sklepie
  • możliwość dokonania wyboru konstrukcji rajstop (z klienm/bez klinu/z wzmocnioną częścią mateczkową)
  • szeroka gama kolorów i rozmiarów
  • najcieńsze rajstopy idealne na upalne dni jednak często są trudno dostępne. Grubości 8den, 10 den, czy też 15 den są dostępne w szerokim wyborze tylko w wybranych sklepach stacjonarnych lub też zazwyczaj w korzystniejszej cenie i szerszym asortymencie kolorów i rozmiarów w sklepach internetowych
  • Wadą w upalne dni jest również konstrukcja z częścią mateczkową, która dodatkowo ogrzewa i ogranicza prawidłowe oddychanie skóry

Zalety i wady wyboru pończoch:

  • trudniej dostępne aniżeli rajstopy, jednak zakup nie stanowi większego problemu
  • pończochy nie posiadają części mateczkowej, co przekłada się na wygodę i lepsze oddychanie skory
  • są nieznacznie droższe od rajstop, lecz w przypadku pojawienia się „oczka” może wystarczyć wymiana tylko prawej lub lewej pończochy
  • występują w dużej ilości kolorów, wzorów i rozmiarów
  • w przypadku długich nóg i szczupłych nóg nie pojawia się efekt złego dopasowania

Niezależnie od podjętej decyzji co do wyboru jednego lub drugiego wariantu należy również pamiętać, by 1-2 pary rajstop lub pończoch znalazły się w szufladzie biurka, torebce lub schowku w samochodzie. dyskomfort płynący z powodu zaciągnięcia aktualnie noszonej pary i barku możliwości natychmiastowej zmiany na nowa jest przykrym doświadczeniem.

Aby wybrać odpowiedni model, producenta, kolor ważna jest możliwość dużego wyboru. Właśnie dlatego niezależnie od własnych upodobań dobrym pomysłem jest zakup wyrobów pończoszniczych w sklepie internetowym. W tym celu warto zobaczyć stronę http://www.albia.pl/ponczochy-samonosne,c3.html (kategoria z pończochami samonośnymi) lub też przejść do innej kategorii tegoż sklepu, by wybrać interesujące Cie produkty.

Ocena artykułu 9.8 na 10 na podstawie 4 głosowań

Tagi: , , ,


Zobacz również:


Skomentuj artykuł

Musisz być zalogowany aby dodać opinie o tym artykule