Idealny prezent dla zawodowego kierowcy – okulary drive wear.

Artykuł napisany przez Gucioslaw. Umieszczony w kategorii Motoryzacja | 1 915 Wyświetleń

GD Star Rating
loading...

soczewka drive wearOkulary przeznaczone dla kierowców są specjalnym ich rodzajem, który nie do końca mogą przypominać zwykłe okulary. Znane jako drive wear skonstruowane są trochę inaczej, główna różnica polega na budowie soczewki okularów, powinna ona być tak skonstruowana, żeby odbijać światło padające z zewnątrz a także usprawniać lepszą orientację w tym, co rozgrywa się na ulicy.

Przystosowane okulary dla kierowcy występują w wielu kolorach, najczęściej bywa to żółć, choć znajdziemy także i takie, jakich odcień sam dopasowuje się do czynników dominujących w danym momencie poza samochodem. Dlatego też w każdych warunkach, dzień i noc, kierowca noszący tego typu okulary zawsze jest dostosowany do sytuacji panujących na ulicy i nic nie może go zaskoczyć.


W ostatnim czasie dużą liczbę kierujących pojazdami przyciągnął artykuł, którym są okulary polaryzacyjne. Te specjalne okulary, szczególnie korzystne są właśnie dla osób dużo siedzących  za kółkiem. Długa droga w dowolnych okolicznościach charakteryzuje się tym, że zaczynamy zauważać blaski na drodze, rozmaitego pochodzenia, bez znaczenia czy jest to dzień lub wieczór. Soczewki polaryzacyjne pozwalają na ochronę przed tym przeszkadzającym odblaskiem.

Jeśli ktoś spośród naszych bliskich jest oddanym miłośnikiem samochodu, możemy zastanowić się nad tym, by przygotować mu niespodziankę związaną z jego pasją. Dobry prezent dla kierowcy to przykładowo okulary właściwie dopasowane do jazdy samochodem. Nieco one kosztują, lecz zwykle są wyjątkowo wytrzymałe i starczają na długi czas. Mogą one zredukować szkodliwe blaski i rozbłyski, od światła, zamoczonej drogi, czy świateł pozostałych aut.

Niemal każdy zawodowy kierowca troszczy się o to, by jego jazda była bezpieczna. Znaczenie ma tu również wiele jego nawyków, jak również akcesoria których używa. Jednym z takich sprzętów, mogącym być uznawanym mało istotnym sprzętem, ale mającym spore znaczenie dla kierujących samochodami, są odpowiednie okulary. Są przydatne gdy słońce mocno świeci, kiedy od mokrej drogi odblaskuje światło, czy w nocy, kiedy odpowiednia soczewka zmienia światło na bardziej przyjazne dla oczu.
Ocena artykułu 9.0 na 10 na podstawie 5 głosowań

Tagi: , , , ,


Zobacz również:


Skomentuj artykuł

Musisz być zalogowany aby dodać opinie o tym artykule