Miasto dla kinomaniaka – Kraków

Artykuł napisany przez Qbol. Umieszczony w kategorii Kultura i sztuka | 148 Wyświetleń

GD Star Rating
loading...

Kino krakowIstotne, że kina działają cały dzień od rana do późnego wieczora. Podczas gdy ktoś nie ma czasu w trakcie dnia zawsze może pójść wieczorem na wybrany seans. Sędziwy jest przesąd, że żacy są stale biedni jednak nie ma to znaczenia gdyż ceny biletów są tak niskie, że każdy zdoła sobie na to pozwolić. Można brać zarówno udział w konkursach gdzie wygrywa się przepustki na wybrany obraz filmowy. Szansę ma każdy starczy jedynie trochę się postarać. Często w kinach aranżowane są nocne maratony. Jest to dobra opcja dla studentów cierpiących na chwilową bezsenność. W końcu czy jest coś gorszego niż nieprzespana noc w pustym pokoju ?

Multipleksy zna każdy. Kina mało znane typu Agrafka kryją w sobie historię i wbrew tego że przeważnie mają bardzo małe sale kinowe przyciągają bardzo duże grono widzów. Zestawiane są mało znane, lecz mimo to niesłychanie ciekawe filmy z przekazem dzięki temu Krakowanie się nie nudzą podczas gdy chcą oglądnąć coś na prawdę interesującego i przede wszystkim wciągającego. Toteż Kino Krakow pod tym względem idealnie wpasuje się w gusta każdego kinomaniaka. To wyjątkowe na miarę europejską miasto tak nadzwyczaj bogate, pełne kulury i miłych ludzi.

Kina w Krakowie cieszą się niezmiernie ogromną renomą. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – od lubianych multipleksów po kina z bogatą historią i zajmującym, nieczęsto napotykanym repertuarem. Sama historia Krakowa pod względem kinematografii jest bardzo atrakcyjna.

Pierwszy popis kinematografu w Krakowie miał miejsce w 1896 roku. Był to równocześnie pierwszy z pokazów w Polsce. Odbył się w teatrze miejskim w Krakowie nieopodal placu św. Ducha. Pierwotne filmy jakie zostały wyświetlane obserwatorom w tamtych czasach były lubiane podobnie jak w Polsce jak i na świecie. Dziś w zależności od modela kina jest z tym różnie. W typowych multipleksach ujrzymy premiery ze świata. W kinach z drugiej kategorii zlokalizowanych z reguły w pobliżu centrum w starych, także skrywających tajemnicę i głęboką historię kamienicach.

Ocena artykułu 9.0 na 10 na podstawie 3 głosowań

Tagi: , ,


Zobacz również:


Komentarze

  • monica

    |

    Bardzo fajnie się czyta;)

    Odpowiedz

Skomentuj artykuł

Musisz być zalogowany aby dodać opinie o tym artykule