Wypadek w UK. Sposoby na bezpieczeństwo na drogach w Anglii

Artykuł napisany przez greguk. Umieszczony w kategorii Bezpieczeństwo | 340 Wyświetleń

GD Star Rating
loading...

Zacznijmy od stwierdzenia, że nigdzie nie jest bezpiecznie. Można uznać za słuszne, że w pewnych miejscach jest bardziej bezpieczniej niż w innych. Ale do rzeczy. W tym artykule chciałbym poruszyć kilka ważnych według mnie różnic w bezpieczeństwie na drogach, w pracy oraz  w miejscach publicznych.

Pasy bezpieczeństwa w Anglii to podstawa. Osobiście mam nawyk zapinania pasów zaraz po wejściu do auta, jeszcze przed uruchomieniem silnika. Tą samą rzecz zauważyłem u wielu angielskich kierowców mimo faktu iż Policja nie sprawdza tego tak notorycznie jak np. korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia auta, które bardzo często powoduje wypadek w Anglii.

Wypadki

Prowadzenie po spożyciu alkoholu jest co prawda lecz w większości przypadków kierowcy pilnują się (znają ile można wypić konkretnego alkoholu) aby pozostać w limicie. Dlaczego? W moim i jak myślę nie tylko moim mniemaniu samochód to podstawa a nie wyznacznik luksusu. Powodując wypadek w UK, skazujemy się na korzystanie z transportu miejskiego (nie żeby był on tragiczny), z którym pomimo skorzystania tylko kilku razy mam nie najlepsze doświadczenie ze względu na punktualność.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwa w miastach szczególnie pilnują kamery wszelakiej maści a w szczególności kamery pomiaru prędkości oraz przejazdu na czerwonym świetle. Tutejsi kierowcy nie biorą ryzyka na zgadywanie czy w szarej czy żółtej puszcze jest zamontowana kamera czy nie, tylko zatrzymują sie lub zwalniają do odpowiedniej prędkości. Egzekwowanie prędkości w obszarach bardziej zaludnionych (np. osiedlach) przebiega na podstawie progów zwalniających lub czasami przed ich zamontowaniem poprzez specjalne przewody umieszczone na drodze i mierzące nie tylko częstotliwość ruchu lecz na jej podstawie wyliczające prędkość z jaką dane auto po nich przejechało.

Ocena artykułu 9.8 na 10 na podstawie 5 głosowań

Tagi: , , , , ,


Zobacz również:


Skomentuj artykuł

Musisz być zalogowany aby dodać opinie o tym artykule